£79.00
£0 upfront
£89.00
£0 upfront
£0 upfront
£49.00
£0 upfront
£39.00
£0 upfront
£79.00
£0 upfront
£0 upfront
£0 upfront
£39 upfront
Unlimited
5G Data
Unlimited Minutes
Unlimited Text
In Stock
Features
| Headphone Jack: | via USB Type-C |
|---|---|
| Display Definition: | Full HD+ |
| Samsung Pay: | Yes |
| Virtual Assistant: | Google Assistant |
| Fingerprint Scanner: | Yes |
| Chipset: | Advanced 4nm Processing |
| RAM: | 8GB |
| Operating System: | Android |
| Operating System Version: | Android 12 |
| Box Content: | Smartphone, Data Cable, Ejection Pin |
| Extra Features: | Accelerometer, Barometer, Fingerprint Sensor, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Hall Sensor, Light Sensor, Proximity Sensor |
| Display Technology: | 2 x Dynamic AMOLED |
| Display Size: | 6.1-inches |
| Display Refresh Rate: | 120Hz |
| Dimensions: | 70.6 x 146.0 x 7.6 mm |
| Fast Charging: | Yes |
| Weight: | 168 g |
| IP Rating: | IP68 |
| WiFi: | Yes |
| NFC: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| GPS: | Yes |
| Front Camera Resolution: | 10MP |
| Camera Features: | 3x Optical Zoom |
| Camera Resolution: | Triple camera 12MP + 50MP + 10MP |
| Battery Capacity: | 3700 mAh |
| Charging Port: | USB Type-C |
| Wireless Charging: | Yes |
| Google Pay: | Yes |